29 квітня 2019 р. в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова відбувся Всеукраїнський круглий стіл та веб-конференція з міжнародною участю ««СОЦІАЛЬНА ЗГУРТОВАНІСТЬ ТА ІНКЛЮЗІЯ В ОСВІТІ: ЄВРОПЕЙСЬКІ СТУДІЇ ДЛЯ МОЛОДІ» в рамках виконання Модулю Жана Моне «Соціальна згуртованість в освіті та врядуванні: Європейські Студії» та з нагоди шанування 30-річчя програми Жана Моне. Конференція та круглий стіл проходили за підтримки Міністерства молоді та спорту України та персонально заступника міністра О. Яреми, який відкрив конференцію вітальним словом. Також на відкритті заходу виступив проректор з навчальної та методичної роботи НПУ ім. М.П. Драгоманова професор Р. Вернидуб, який відзначив важливість та актуальність заходу, передав вітання від ректора. Про програму Жана Моне, її стратегічні завдання та практику впровадження в Україні детально доповів п. П. Крайнік, який відповідає за напрям програми Жана Моне в Національному Еразмус офісі.

IMG-78f7e175a419b30315fe16dbe44e2041-V

Робота круглого столу відбувалася за напрямами:

1. Європейські студії для молоді: 30 років програми Жана Моне.
  2. Соціальна згуртованість в освіті: європейський досвід.
  3. Соціальні виміри в інклюзії.
  4. Інклюзія в молодіжній роботі.

В роботі круглого столу та веб конференції приймало участь більше 75 викладачів та студентів з різних вузів України та Європи (GenoaUniversity (Italy), Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, Сумський державний педагогічний університет імені А. С. Макаренка, Кам’янець-Подільский Мелітопольський державний педагогічний університет імені Б. Хмельницького, Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка. В програмі конференції було проведено пленарне засідання (модератор - професор М. Нестерова, академічний координатор модулю Жана Моне). Пленарні доповіді відкрила професор Д. Спулбер із Університету Генуї (Італія), яка розповіла про інклюзивну політику та політику соціальної згуртованості в ЄС, зокрема, про італійський досвід. Захід був не тільки міжнародним, а й міждисциплінарним – об’єднувались експертні точки зору фахівців зі сфери інклюзивної роботи та менеджменту соціокультурної діяльності, а також представники громадянського суспільства (лідери громадських організацій з Данії та України, які займаються проблемами інклюзії). На круглому столі виступили згідно напрямам роботи круглого столу виступили …. Також на пленарному засіданні виступила академічний координатор модулю Жана Моне п. М. Нестерова (Національний педагогічний університет ім. М.П. Драгоманова, 587057-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-MODULE ) з інформацією про впровадження проекту Жана Моне, про важливість імплементації європейських цінностей та кращих європейських практик соціальної згуртованості в освітнє середовище України, особливо в сфері інклюзії та молодіжної роботи.

IMG 20190425 103142     IMG 20190425 104520

IMG 20190425 104132     IMG 20190425 115918

Після пленарних доповідей була організована робоча Web-конференція з іноземними партнерами із Данії та Італії стосовно практичної імплементації європейського досвіду в роботу з молоддю, зокрема, в інклюзивній сфері. Модератор – М. Нестерова, д. філос. н., доцент, професор кафедри менеджменту та інноваційних технологій соціокультурної діяльності. Основними питаннями веб-конференції був обмін досвідом та кращі результати щодо впровадження проектів Жана Моне задля інноваційних змін в вищій освіті та молодіжній роботі. Також були окреслені напрямки реалізації спільного проекту щодо практичної імплементації структурних інновацій у вищу педагогічну освіту та молодіжної роботи в рамках програми Erazmus+ Youth.

IMG-02edb030024715d0fe844ab56f5dbba9-V  IMG 20190425 133137

Матеріали круглого столу будуть розміщені на сайті Національного педагогічного університету імені         М. П. Драгоманова, опубліковані в наукових часописах «Корекційна педагогіка та спеціальна психологія», «Вища освіта України».

Деякі матеріали доступні за посиланням...