Участь у програмі

Участь у програмі

Крок 1

key-1 (2)

Крок 2

key-2 (2)

Крок 3

key-3

Крок 4

key-4

Крок 5

key-5 (2)

Для участі у програмі Горизонт 2020 необхідно, щоб виконувались наступні мінімальні умови:

 1. У проекті повинні брати участь не менше трьох юридичних осіб (будь-яка юридична особа, заснована в країні-учасниці ЄС або в асоційованій країні, або створена за законодавством ЄС).
 2. Кожна з таких трьох юридичних осіб має бути заснована в країні-учасниці ЄС або в асоційованій країні.
 3. Жодні дві з трьох юридичних осіб не можуть бути засновані в одній і тій самій країні-учасниці ЄС або в асоційованій країні.
 4. Усі три юридичні особи мають бути незалежними одна від одної.

Право на фінансування від ЄС мають такі учасники:

 • будь-яка юридична особа, заснована в країні-учасниці ЄС або в асоційованій країні, або створена за законодавством ЄС;
 • будь-яка міжнародна організація з участю ЄС;
 • будь-яка юридична особа, заснована в третій країні, визначеній у робочій програмі.

Якщо у програмі бере участь міжнародна організація або юридична особа, заснована в третій країні, яка не відповідає зазначеним критеріям фінансування, фінансування від ЄС може надаватися, за умови, що виконується, принаймні, одна з таких умов:

 • участь такої організації або юридичної особи вважається необхідною для виконання акції Єврокомісії або відповідного органу фінансування;
 • таке фінансування забезпечується за двосторонньою науково-технічною угодою або будь-якою іншою домовленістю між ЄС та міжнародною організацією або, якщо мова йде про юридичні особи, засновані в третіх країнах, між ЄС та країною, в якій була заснована юридична особа.

Спільні конкурси заявок з третіми країнами або міжнародними організаціями:

 1. Спільні конкурси заявок з третіми країнами або науково-технічними організаціями та органами таких країн, або з міжнародними організаціями можуть запроваджуватися для спільного фінансування акцій. Пропозиції повинні оцінюватися та відбиратися за допомогою узгоджених між сторонами процедур спільного оцінювання та відбору.
 2. Юридичні особи, які одержують фінансування від ЄС, повинні укласти угоду про фінансування з ЄС або відповідним органом фінансування. Угода про фінансування повинна містити опис роботи, яку повинні виконати учасники та юридичні особи з третіх країн, які беруть участь у програмі.
 3. Юридичні особи, які одержують фінансування від ЄС, повинні укласти координаційну угоду з юридичними особами – учасниками програми, які одержують фінансування від відповідних третіх країн або міжнародних організацій.

Юридичні особи, створені у наступних країнах мають право на отримання коштів у рамках програми «Горизонт-2020»:

 • держави-члени Європейського союзу, в тому числі їх закордонні відділення;
 • асоційовані держави – країни, які заявили про свій намір приєднатися до програми «Горизонт-2020» до терміну укладання перших договорів на гранти. Це Албанія, Боснія і Герцеговина, Фарерські острови, Македонія, Ісландія, Ізраїль, Молдова, Чорногорія, Норвегія, Сербія, Туреччина. Швейцарія є асоційованою лише до частини Програми;
 • треті країни – інші країни, що не є членами ЄС або асоційованими до програми «Горизонт-2020». Загальний перелік «третіх» країн визначено у додатку А до Робочої програми. Він може бути змінений у тексті відповідного конкурсу;
 • зацікавлені міжнародні європейські організації також мають право на отримання коштів.

Юридичні особи, створені в країнах, не перелічених вище, або міжнародні організації матимуть право на фінансування, якщо про це прямо зазначено у відповідній робочій програмі і конкурсі. Крім того, вони можуть мати право на фінансування в рамках двосторонньої науково-технічної угоди або будь-якої іншої угоди між ЄС та міжнародною організацією або третьою країною. Україна належить до групи країн - не членів ЄС, які автоматично мають право на фінансування. Проте, українські заявники мають дотримуватися загальних правил участі, важливішим з яких є правило про «мінімум трьох незалежних юридичних осіб із трьох різних країн-членів або асоційованих членів ЄС»; тобто український партнер грає роль додаткового партнера, крім випадків, коли інші спеціальні умови пропонуються у спеціальних конкурсах.

 

Матеріали з
Посібника для українських учених космічної галузі
щодо участі у програмі ЄС «Горизонт-2020»
(завантажити у форматі pdf)

 

 


December 2018
S M T W T F S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
SCEGES

Наші контакти

Адреса: 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9

Тел./факс: +38 044 230 92 85
(пн - пт з 9:30 до 16:30)

E-mail: info_ncp@npu.edu.ua

Підписка