Участь у програмі

Участь у програмі

Крок 1

key-1 (2)

Крок 2

key-2 (2)

Крок 3

key-3

Крок 4

key-4

Крок 5

key-5 (2)

Горизонт 2020 – не єдина можливість отримати фінансування, хоча ця програма є основною у фінансуванні дослідників. В цій статті представлена інформація про поточні програми ЄС на фінансовий період 2014-2020 рр.
 
Фінансування спрямовене на 6 основних категорій потенційних заявників:
- малі та середні підприємства (МСП);
- неурядові організації (НУО);
- молодь;
- дослідники;
- фермери;
- державні органи.
 

 Основні типи фінансування

 
1. Гранти – присуджуються для реалізації конкретних проектів, як правило, слідують за публічними заявами, відомими як "конкурс заявок" ("call for proposals").
Грант спрямований на конкретну мету, яка описана у конкурсі. У багатьох випадках внесок ЄС є частковим, одержувач гранту забезпечує співфінансування.
 
2. Громадські контракти присуджуються шляхом проведення тендера. Вони охоплюють широкий спектр сфер, у тому числі дослідження, технічну допомогу та навчання, консалтинг, організацію конференцій, ІТ-обладнання та багато іншого. Мета таких контрактів – купівля послуг, товарів або обладнання для забезпечення безперебійного функціонування інститутів ЄС або програм.
Приклад
Європейська комісія нещодавно опублікувала конкурсну заявку в рамках прогарми Cluster Excellence Programme (компонент COSME - програми ЄС з конкурентоспроможності підприємств і малого та середнього підприємництва). На тендері, як очікується, буде запропоновано професійні бізнес-послуги європейським МСП, які допоможуть створити більше бізнес-кластерів світового рівня в ЄС. Завданням обраного підрядника буде навчання, обмін передовим досвідом, організація ознайомлювальних поїздок і проведення заходів з оцінки впливу.
Серед інших можливих видів фінансуання - кредити, поручительство (застави) та призи. Рішення про присудження гранту або контракту визначається рядом суворих правил, які гарантують прозоре і ріне ставлення до всіх потенційних бенефіціарів.
Одержувачі грантів та підрядники повинні слідувати чітким фінансовим правилам, які дозволяють Європейській комісії і будь-якому інші органу аудиту перевірити як використовується фінансування ЄС.
Публікація інформації про бенефіціарів фінансування ЄС допомагає забезпечити високий рівень відповідальності з боку інститутів ЄС.
 
Хто є фінансовим керівником і приймає рішення щодо присудження грантів та контрактів?
 
Європейська Комісія несе повну політичну відповідальність за забезпечення того, що всі гроші з бюджету ЄС витрачаються правильно. Тим не менш, національні уряди також несуть відповідальність за проведення перевірок і щорічні аудиторські перевірки, оскільки близько 80% фінансування ЄС управляється на рівні країн. Крім того, країни, що не входять в ЄС і міжнародні організації несуть відповідальність за управління невеликою частиною бюджету ЄС, який виділяється в рамках програмах, що реалізуються, наприклад, Червоним Хрестом і Організацією Об'єднаних Націй.
Таким чином, організації, які бажають отримати гранти або контракти ЄС, мусять ретельно перевіряти до якої установи вони повинні відправляти свою завку на участь або пропозицію.
 
Основні джерела фінансування для молоді
 
1. Erasmus+
Erasmus+ - це нова програма ЄС з освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Вона спрямована на підвищення кваліфікації та працевлаштування молодих людей та модернізацію освіти, навчання і роботи для молоді.
Деякі види діяльності централізовано управляються Виконавчою Агенцією з питань освіти, аудіовізуального розповсюдження та культури (EACEA) в Брюсселі, а інші, «децентралізовані» діяльності управляються національними агентствами в кожній країні.
 
2. Боротьба з безробіттям серед молоді
Ініціатива з зайнятості молоді не підтримує молодих людей в освіті, зайнятості або професійній підготовці в регіонах з рівнем безробіття серед молоді вище 25%. Ініціатива доповнює інші проекти, початі на національному рівні, в тому числі в рамках Європейського соціального фонду (ESF).
Гарантії молоді - новий підхід до роботи з безробіттям серед молоді. Безробітні люди у віці до 25 років – як зареєстровані на біржі праці, так і не зареєстровані – отримують конкретні пропозиції роботи хорошої якості протягом чотирьох місяців після закінчення освіти або стають безробітними.
ЄС планує збільшувати національні витрати на ці схеми через Європейський соціальний фонд та Ініціативи з зайнятості молоді.
 
3. Молоді вчені і підприємці
Дії Марії Склодовської-Кюрі (Marie Sklodowska-Curie Actions) відкриті для дослідників з усіх дисциплін. Діяльність здійснюються Виконавчою агенцією з досліджень (REA).
COSME - Еразмус для молодих підприємців – це міжнародна програма обміну, яка задовільняє бажання молодих підприємців вчитись у підприємців з досвідом. Вона управляється Виконавчоюагенцією з підтримки малого та середнього підприємництва (EASME).
 
За матеріалами сайту Європейської комісії
November 2018
S M T W T F S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
SCEGES

Наші контакти

Адреса: 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9

Тел./факс: +38 044 230 92 85
(пн - пт з 9:30 до 16:30)

E-mail: info_ncp@npu.edu.ua